خرید کیف چرم

نکات مهم برای خرید کیف چرم اداری

چنانچه قصد خرید یک کیف اداری مردانه یا زنانه چرم را دارید بایستی قبل از سفارش به یکسری نکات مهم توجه نمایید.
کیف چرم اداری از جمله اقلامی است که هنگام خرید آن باید به یکسری نکات مهم توجه داشت. نکات زیر برای بررسی بهتر در هنگام تهیه و خرید یک کیف چرم اداری آورده شده است.

فینیش چرم

حتما تمامی قسمت های پشت، جلو و بغل های کیف را بررسی کنید تا مبادا فینیش و پرداخت چرم نقص داشته باشد. یکدست بودن بافت و رنگ چرم و نیز لطافت و نرمی و یا سفتی چرم هم نکته ای مهم است که باید در حین خرید بدان توجه شود. به طور کلی در دوخت کیف های اداری با چرم طبیعی از چرم گاوی و چرم شتری استفاده می شود.

بافت چرم از جهت تمیزکردن کیف

اینکه سطح چرم براق و سر باشد و یا همانند هورس و نبوک حالت مخمل مانند داشته باشد مهم است. سطوح صاف و براق براحتی تمیز می شوند ولی پاک کردن یک کیف دوخته شده با چرم هورس یا نبوک دشوار است.

بوی چرم کیف

چرم را بو کنید. چرم های مرغوب چه طبیعی باشند و چه مصنوعی بوی بسیار مطلوبی دارند. در واقع تا حدی می توان بوی چرم را عاملی برای میزان مرغوبیت کیف دانست.

دوخت کیف اداری چرم

بایستی حتما تمامی درزهای کیف را بررسی کنید. باید مطمئن شوید که آیا دوخت کیف محکم است و توانایی تحمل وسایل را دارد یا نه؟ همچنین به مرتب بودن دوخت هم توجه داشته باشید. دوخت هماهنگ و صاف نشان از کیفیت بالا دارد.

تو دوزی کیف چرم

داخل کیف هم به همان اندازه بیرونش مهم است. درزهای داخل کار، جنس آستر و کیفیت آن را هم بررسی کنید تا بعدا به مشکل نخورید.

ضمائم و یراق آلات کیف چرم

کیفیت یراق آلات کیف اداری را بررسی کنید. براق بودن یراق نشان دهنده مرغوبیت است و جلوه خاصی به کیف مورد نظر می بخشد. این مورد برای همه نوع کیف صادق است. همچنین دکمه ها را بسته و باز کنید. زیپ ها را نیز کشیده و ببندید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

سبکی و خوش دست بودن کیف اداری

در داخل کیف های اداری چرم وسایل متعدد و بعضا زیادی قرار می گیرند از همین روی خوش دست بودن و سبکی کیف اهمیت زیادی دارد. همچنین وجود بندی دوشی با قابلیت جدا شوندگی می تواند یک نکته مثبت تلقی شود چون برخی تمایل به بود و برخی به نبود آن دارند.

مکان های تعبیه شده در داخل کیف چرم

تعداد و چیدمان جیب، فضا و مکان های داخل کیف چرم اداری نیز مهم است. بسیار مهم است که یک کیف اداری مکانی برای قرار دادن لپ تاپ داشته باشد. وجود فضایی زیپ دار و نیز مکان هایی برای قرار گرفتن کارت های اعتباری هم از نکات مثبت قابل ذکر می باشد.

سایز کیف اداری چرم

بهتر است مشخص کنید که در داخل کیف خود چه وسایلی را می خواهید قرار دهید. برای مثال اگر نیازی به حمل لپ تاپ ندارید می توانید از مدل های جمع و جورتر هم استفاده کنید و یا اگر باید لپ تاپ خود را هر روزه حمل کنید حتما دقت کنید که لپ تاپ شما چند اینچ است و آیا با توجه به سایزش در داخل کیف انتخابی تان جا می شود یا نه؟

رنگ کیف چرم اداری

رنگ کیف اداری فاکتور مهمی است و نشان دهنده خوش سلیقگی و پرستیژ فرد می باشد. رنگ کیف باید به لباس و کفش شخص بیاید و با آن همخوانی داشته باشد. مرسوم ترین رنگ ها برای کیف اداری چرم، مشکی، قهوه ای و عسلی است که با توجه به موارد گفته شده انتخاب می شود.

این موارد توصیه و نکاتی بود که بایستی در هنگام خرید کیف اداری چرم و بعضا سایر کیف ها بدان توجه کنید. چنانچه غیر از موارد گفته شده نکات دیگری هم به ذهنتان می آید که برای خرید کیف اداری مناسب است حتما در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *