کاربر گرامی، کلیه رویه ها، قوانین، سرویس ها و خدمات فروشگاه اینترنتی “چرم رادمان” مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است، لذا تقاضا می شود این قوانین را در تمامی مراحل مورد توجه قرار دهید.

تعریف مشتری یا کاربر

مطابق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای، به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

مشتری گرامی ضمن تشکر از انتخاب شما، خواهشمندیم به موارد زیر دقت فرمایید:

  • ارسال سفارشات بسته به حجم و وزن محصول از طریق پیک، پست پیشتاز یا سفارشی، تیپاکس، اتوبوس و یا باربری انجام خواهد گردید.
  • هزینه حمل بصورت پس کرایه می باشد و مبلغ آن، در محل تحویل از خریدار نقدا دریافت خواهد شد. مبلغ اعلام شده بر مبنای تعرفه و ضوابط و بر اساس وزن و نشانی محاسبه می شود و “چرم رادمان” هیچ گونه دخل و تصرفی در آن ندارد.
  • در روزهای جمعه یا تعطیل رسمی کشور هیچگونه سفارشی ارسال نخواهد شد و ارسال مرسوله به روزهای کاری پس از تعطیلات موکول خواهد شد.
  • زمان تحویل کالا به مشتریان محترم در ارتباط مستقیم با موقعیت جغرافیایی شهر مقصد، نحوه ارسال بار و نیز اولویت بندی ارسال سفارشات می باشد.
  • هر یک از سفارشات شهرستان تحویل شده به “شرکت پست جمهوری اسلامی ایران” ، دارای کد مرجع 20 رقمی بوده که با استفاده از آن در بخش “رهگیری” سایت “شرکت پست” به نشانی  www.post.ir ، می‌توان از آخرین موقعیت سفارش اطلاع حاصل کرد.
  • در خصوص سفارشات تحویلی به شرکت “تیپاکس”، این کد دارای 6 رقم بوده که در صورت تماس تلفنی به دفتر “تیپاکس” شهرستان مقصد، می‌توان از موقعیت محموله اطلاع حاصل کرد.
  • در خصوص سفارشات ارسالی از طریق پایانه های اتوبوسرانی و باربری، تصویر بارنامه برای مشتری ارسال خواهد شد تا در اسرع وقت پیگیری های لازم را انجام بنماید.
  • در خصوص ارسال کالا توسط شرکت‌های باربری نیز مراتب توسط کارشناسان فروش “چرم رادمان” به صورت تلفنی به اطلاع خریدار خواهد رسید.

“چرم رادمان” همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه اینترنتی “چرم رادمان” به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه اینترنتی “چرم رادمان” محفوظ است.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید یا انصراف مشتری، کاربر باید در اولین فرصت با استفاده از روشهای مندرج در وب‌سایت که در قسمت تماس با ما ذکر شده است، مراتب را به “چرم رادمان” اطلاع دهد. پس از بررسی، مبلغ پرداخت شده طی نهایت ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.

“چرم رادمان” تمام دقت خود را در زمینه قیمت گذاری و ثبت موجودی به کار می بندد، اما در صورت بروز مشکل و اشتباه در این مورد، سفارش کنسل خواهد شد و فروشگاه اینترنتی “چرم رادمان” در اسرع وقت وجه دریافتی را به حساب مشتری واریز می نماید.

توجه کنید وارد نمودن اطلاعات کامل و صحیح کاربر یا دریافت کننده کالا در هنگام خرید، از پیش آمدن هرگونه مشکل جلوگیری می کند.